logo7

button1  Atletika Bez Bariér Pardubice, z.s.

Představujeme Vám oddíl tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice, z.s. Jedná se v tuto chvíli o jeden z největších, nejúspěšnějších oddílů tělesně postižených atletů v České republice, a to nejen podle počtu členů, ale i podle sportovních výsledků v rámci České republiky i na mezinárodním poli..

Atleti Hvězdy obhájili pozice v Budějovicích..

Tuto sobotu proběhlo v Českých Budějovicích poslední kolo prestižního KB Českého poháru v atletice vozíčkářů. Závodu se zúčastnilo na 20 sportovců z celé ČR a i Hvězda SKP Pardubice zde měla svá želízka v ohni. Mezi ženami se dostala nejvýše (na 2. Místo) Vendula Písaříková výkonem 11,93 m v hodu kuželkou (583 b), startovala ještě ve vrhu koulí, kde za výkon 2,93 m získala 238 bodů. V kategorii mužů vybojoval 3. příčku a ještě prodal formu po paralympiádě v Londýně Jan Vaněk skvělým výkonem 24,59 m v hodu kuželkou (932 b). Na 5. Místě skončil také paralympijský diskař Martin Němec za výkon 33,94 m (887 b). Šestý byl v druhém nejdelším hodu sezóny diskař Jaroslav Petrouš, když překonal 50 m hranici o 89 cm (882 b), nastoupil ještě v hodu oštěpem a za 33,48 m bral 613 b. Devátý skončil Viktor Uřidil výkonem v disku 29,36 m (749 b) a 8,21 ve vrhu koulí (646 b), 14. byl Roman Klema za výkony v disku 30,85 m (362 b) a 24,67 m v oštěpu (314 b).
Poslední kolo Českého poháru ukončilo sérii ročníku 2012 a statistici tak mohli spočítat konečné výsledky – tedy konečné pořadí v Českém poháru v atletice vozíčkářů 2012. Mezi ženami skončila celkově na 2. místě Vendula Písaříková ziskem 14 bodů. Mezi muži se mezi třicítku „bojovníků“ dostalo celkem 11. Atletů Hvězdy. Nejvýše, na 2. Místo, dosáhl Martin Němec ziskem 88 bodů, 4. Byl Jan Vaněk s 85 body, 5. Jaroslav Petrouš 77 b, 9. Viktor Uřidil 57 b, 13. Petr Vesecký 33 b, 15. Roman Klema 26 b, 18. Lukáš Práchenský 10 b, 21. Zbyněk Kamarád 6 b, 22. Martin Kopeček 5 b, 24. Lukáš Štěpják 4 b a 28. Vojtěch Buhr 2 b.