logo7

button1  Atletika Bez Bariér Pardubice, z.s.

Představujeme Vám oddíl tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice, z.s. Jedná se v tuto chvíli o jeden z největších, nejúspěšnějších oddílů tělesně postižených atletů v České republice, a to nejen podle počtu členů, ale i podle sportovních výsledků v rámci České republiky i na mezinárodním poli..

První sankcionované závody přinesly pardubickým vozíčkářům jeden nový český rekord, jeden splněný A

V Brně se konal tento víkend již 6. Ročník mezinárodního závodu Handicap Open. Hvězda sem vyslala celkem 8 svých sportovců a doslova „ovládla“ mítink. Velkou radost nám udělal diskař Jaroslav Petrouš, který získal 2 zlaté medaile v hodu diskem výkonem 47,52 m a v hodu oštěpem výkonem 32,40 m. Více jeho i ostatní ale jistě potěšil splněný A limit na nadcházející Mistrovství světa v atletice handicapovaných, které se koná v červenci ve Francii. O další senzaci se postarala Vendula Písaříková, který ve vrhu koulí ve své skupině postižení vytvořila nový český rekord výkonem 3,34 m. Vendula si z Brna odvezla ještě 2. místo v hodu diskem výkonem 5,23 m. O další medaile se postarali Viktor Uřidil, který byl stříbrný v disku za výkon 27,55 m, 3. Místa vybojovali Lukáš Práchenský ve vrhu koulí výkonem 6,03 m a Roman Klema v oštěpu výkonem 25,48 m. Pátá místa brali Roman klema v hodu diskem za výkon 30,44 m a Lukáš Práchenský v hodu oštěpem výkonem 12,81 m. Dvě šestá místa získal Lukáš Štěpják v disku výkonem 23,20 m a v oštěpu 14,15 m. Hvězdu ale v Brně nereprezentovali jen vrhači, ale i běžci – skokani. V běhu na 100 m se do finále dostal pardubický Jan Zahradníček (úspěšně oklasifikovaný do skupiny T46), který rozběh na 100 m zvládl za 12,50 m, ve finále běžel ještě lépe – 12,33 s a získal 7. místo ve finále. V běhu na 100 m startoval i Oldřich Brych, který rozběh zaběhl za 14,36 s. V běhu na 200 m se běželo rovnou finále, na 6. Místě skončil Jan Zahradníček za 25,23 s, 7. byl Oldřich Brych za 30,81 s. Oba naši závodníci absolvovali ještě skok daleký. Jan Zahradníček skončil na skvělém 3. Místě výkonem 5,59 m, Oldřich Brych byl 5. s 4,32 m.