button1  Atletika Bez Bariér Pardubice, z.s.

Představujeme Vám oddíl tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice, z.s. Jedná se v tuto chvíli o jeden z největších, nejúspěšnějších oddílů tělesně postižených atletů v České republice, a to nejen podle počtu členů, ale i podle sportovních výsledků v rámci České republiky i na mezinárodním poli..

Dva tituly mistra České republiky

Dva tituly mistra České republiky vezou do Pardubic atleti na vozíku z Hvězdy!

Atleti a funkcionáři Hvězdy SKP Pardubice mohou být právem hrdí na své členy, kteří reprezentovali na domácím mistrovství vatletice handicapovaných vOlomouci. Z CZECH Openu přivezli do Pardubic v 5 lidech 4 medaile a dva tituly mistra republiky. O tituly mistra České republiky se postarali Jarda Petrouš vhodu diskem, který si výkonem 37,02 m jen potvrdil účastni na letošním evropském šampionátu ve Swensy, druhý titul, a také účast na ME, si doslova „vybojoval“ Jan Vaněk vhodu kuželkou, který zvítězil v jedné znejlépe obsazených disciplín a překonal své dlouholeté soupeře ze světových akcí skvělým výkonem 25,86 m.

Za pochvalu jistě stojí i dvě 3. Místa, první obsadil Michal Enge v hodu kuželkou svým novým osobním maximem 24,05 m, které si zlepši téměř o 3 metry a posunul se tak mezi absolutní světovou špičku, další bronzovou medaili získal Petr Vesecký v hodu diskem za pěkných 7,46 m.

Atleti Hvězdy však sbírali i pěkná finálová umístění. Na 5. místě v běhu na 200 m se umístil Oldřich Brych časem 29,16 s, 5. místo voštěpu bral Jaroslav Petrouš společně s novým českým rekordem 26,71 m. Pěkné 7. místo vhodu kuželkou obsadil Petr Vesecký výkonem 20,08 m.

Je třeba poznamenat, že dosažené výsledky jsou vybojovány vmezinárodní konkurenci více než 140 závodníků z9 zemí. Pořadatelé rozdali na 40 sad medailí. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci!