logo7

button1  Atletika Bez Bariér Pardubice, z.s.

Představujeme Vám oddíl tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice, z.s. Jedná se v tuto chvíli o jeden z největších, nejúspěšnějších oddílů tělesně postižených atletů v České republice, a to nejen podle počtu členů, ale i podle sportovních výsledků v rámci České republiky i na mezinárodním poli..

V Chrudimi skončil Český pohár vozíčkářů

Posledního kola Českého poháru v atletice vozíčkářů se v Chrudimi ale zúčastnilo dalších 7 atletů Hvězdy SKP Pardubice. V kategorii žen obsadila 7. Místo Vendula Písaříková za výkon ve vrhu koulí 2,41 m (36,405 % světového rekordu). Kategorie mužů se stala doslova přeborem republiky mezi „kuželkáři“, sešli se zde všichni ti, kteří umí vyslat toto náčiní za hranici 22 m a dále, což je momentálně výkon do 10. Místa ve světovém žebříčku, 6 z nich je z České republiky. Můžeme se tak právem chlubit titulem „velmoci“ v hodu kuželkou. Škoda, že na vrcholných soutěžích mohou ČR reprezentovat maximálně 3 sportovci v jedné disciplíně a kategorii postižení. V samotném závodě se z Hvězdy nejvýše jako druhý umístil kvadruplegik Jan Vaněk za skvělý výkon v hodu kuželkou 23,89 m (88,090 %), 3. místo v soutěži nečekaně obsadil Michal Enge v hodu kuželkou výkonem 23,61 m. Mezi kuželkáře se na 4. Místo probojoval Jaroslav Petrouš v hodu diskem (jeho výkon jsme již popsali výš). 5. Byl bývalý český reprezentant a paralympionik Martin Němec, který si v závěru sezóny zlepšil letošní osobní maximum v hodu diskem na 31,82 m.

Martin Zach v Chrudimi

Osobní maximum v hodu diskem si téměř o 2,5 m vylepšil Martin Zach výkonem 5,83 m, umístění mu ale zajistil výkon 20,91 v hodu kuželkou. Těsně za finálovou „desítkou“ skončil opět kuželkář Petr Vesecký za výkon 19,38 m a 13. Byl Lukáš Práchenský za výkon ve vrhu koulí 6,42 m.