Představujeme Vám oddíl tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice, z.s. Jedná se v tuto chvíli o jeden z největších, nejúspěšnějších oddílů tělesně postižených atletů v České republice, a to nejen podle počtu členů, ale i podle sportovních výsledků v rámci České republiky i na mezinárodním poli..

• UDÁLOSTI
  • 2023
  • Hlavní atletická sezóna 2023 odstartovala v Praze.

Hlavní atletická sezóna 2023 odstartovala v Praze.

První závod letošní hlavní atletické sezóny se uskutečnil 22. dubna v Praze. Pořadatelé z Elite Handicap zde uspořádali 1. kolo Paramororavia Cupu. Počasí vyšlo krásně a na stadiónu se sešlo 35 závodníků domácích i ze zahraničí. Z pardubických atletů Bez Bariér na závod dorazilo celkem „7 statečných“, 6 mužů a jedna žena.

V jednotlivých soutěžích se nejlépe vedli diskař Jaroslav Petrouš, který zvítězil v hodu diskem výkonem 40,37 m, za který získal i největší bodové hodnocení 82,81 b. Další vítězství bral v diskařském kruhu Martin Adamčík, za výkon 31,34 m získal 67,26 bodu. Martin ke zlatu z disku přidal ještě 3. místo ve vrhu koulí, ovšem za výkon 10,18 m, který je současně novým českým rekordem. Bodů za tento výkon získal 66,54. Další zlato do oddílové pokladnice přidal koulař Stanislav Hanuš, předvedl výkon 9,36 m (64,55 b), přidal k tomu 2. místo v oštěpu výkonem 23,71 m (51,29 b). Dvě krásná druhá místa obsadil v Praze David Skotnica za skvělý výkon v oštěpu na hranici osobního maxima 37,83 m (60,35 b) a následně v disku za 31,41 m a 62,21 b. Poslední medaili pro svůj klub v mužských složkách získal náš dorostenec Míša Tereska, v hodu kuželkou obsadil 2. místo za výkon 11,49 m (30,60 b). V disku byl 4. výkonem 7,35 m a 33,39 body. Do Pardubic putovala po sobotě ještě dvě pátá místa zásluhou Václava Průši. Ve vrhu koulí skončil výkonem 9,68 m jen 6 cm za českým rekordem a získal 58,35 bodu. V hodu diskem pak bral výkonem 21,78 m celkem 43,14 bodu.

Jediná zástupkyně něžného pohlaví z Pardubic - Tereza Odstrčilová, startovala v hodu diskem, kde za výkon 8,61 m získala 54,74 bodu a skončila mezi ženami na krásném 3. místě. Druhý bronz získala Terezka ještě výkonem 3,09 ve vrhu koulí (43,46 m).

V celkovém pořadí mužů sedících bral nejvyšší příčku – 3. místo Jaroslav Petrouš za 82 bodů z disku, 6. byl Standa Hanuš za výkon v kouli (64,55 b), 15. byl Míša Tereska za 33,39 bodu a disk.

Mezi muži strojícími byl nejvýš v celkovém pořadí Martin Adamčík, také na krásném 3. místě za disk (67,26 bodu), 6. skončil David Skotnica za 62,21 bodu v disku a 7. byl Václav Průša za 58,35 bodu v kouli.

Mezi ženami sedícími skončila v celkovém pořadí na 3. místě Tereza Odstrčilová s 54,74 body z disku.

Z Prahy si tedy domů atleti Bez Bariér vezmi celkem 13 medailí – 3 zlaté, 3 stříbrné a 4 bronzové a k tomu jedno 4. a dvě pátá místa. Nový český rekord Martina Adamčíka ve vrhu koulí je tou pověstnou třešinkou na dortu!

Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci!!