Představujeme Vám oddíl tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice, z.s. Jedná se v tuto chvíli o jeden z největších, nejúspěšnějších oddílů tělesně postižených atletů v České republice, a to nejen podle počtu členů, ale i podle sportovních výsledků v rámci České republiky i na mezinárodním poli..

• Úvod
  • O nás
  • UDÁLOSTI
  • 2024
  • Celkem 6 medailí vezou domů atleti Bez Bariér z dalšího kola České paraatletické ligy v Olomouci.

Čtyři dospělí reprezentanti Atletiky Bez Bariér a dva mládežníci se zúčastnili 4. kola České paraatletické ligy v Olomouci.  Rozhodně se neztratili a do Pardubic dovezli 6 krásných medailí v celkové bilanci 3 zlaté, 1 stříbrná a 2 bronzové.

Medailově nejvíc vynikl Martin Adamčík, který získal ve svých dvou disciplínách, v hodu diskem (34,32 m) a ve vrhu koulí (10,40 m), zlaté medaile. „Výkony mohly být lepší, očekával jsem to po povedených trénincích na konci týdne, ale asi jsem byl příliš namotivovaný. Je to zkušenost.“ Zhodnotil výsledky Martin.

Jirka Cibelius předvedl standardně slušnou výkonnost a vysloužil si krásnou zlatou medaili v hodu diskem za výkon 26,64 m, ve vrhu koulí nezůstal pozadu, opět se na pár centimetrů přiblížil svému maximu a za 9,15 m bral stříbrnou medaili.

Jistě spokojený mohl jet domů Vašek Průša, který získal bronzovou medaili za vrh koulí, kde výkonem 10,01 m trochu vystrašil i svého oddílového kolegu Martina Adamčíka. Jasně ukázal svým soupeřům, že s ním musí počítat. Méně populární 4. místo získal v hodu diskem, kde ale pokořil hranici 24 metrů o 28 cm, takže taky spokojenost.

Jedinou zástupkyní něžného pohlaví za Atletiku Bez Bariér Pardubice byla Vendula Písaříková, která získala bronzovou medaili za hod diskem výkonem 4,18 cm.  Jen o malý kousíček nezískala svojí druhou medaili a zůstala na čtvrté pozici v hodu kuželkou výkonem 6,92 cm.

V soutěži Juniorského pohárku startovali ještě bratři Adam a Patrik Šotovi. Házeli míčkem a raketkou. Výsledky zatím nemáme – dodáme.